Szanowni Państwo,

Szanowni Państwo,

  Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa do udziału w konferencji edukacyjnej ,,Repetytorium z Diabetologii. Wybrane problemy współczesnej diabetologii”, która odbędzie się 24 września 2011 roku we Wrocławiu.

  Przygotowaliśmy interesujący program, uwzględniający zagadnienia z pogranicza diabetologii i endokrynologii. W trakcie Repetytorium będą prezentowane wykłady i przypadki kliniczne dotyczące cukrzycy, jej powikłań oraz chorób towarzyszących. Zostaną na przykład poruszone stosunkowo rzadko omawiane tematy związane z problemami psychicznymi u pacjentów z cukrzycą, zespołem policystycznych jajników (PCOS), postępowaniem z hiperglikemią u pacjentów przebywających na oddziale intensywnej opieki medycznej (OIOM), glukometrycznym monitorowaniem choroby oraz kwestiami optymalnego stężenia HbA1c w cukrzycy typu 2.

  Omówienie przypadków klinicznych z zastosowaniem interaktywnego systemu do głosowania bez wątpienia wzmocni edukacyjny aspekt tej konferencji. Zaletą wystąpień będzie ich dydaktyczny charakter, co jest szczególnie cenne dla lekarzy zajmujących się chorymi na cukrzycę w codziennej praktyce.

Licząc na Państwa aktywny udział w Repetytorium, pozostaję z wyrazami szacunku.


prof. dr hab. n. med. Maciej Małecki